Skriv for at søge

En mission om at gøre branded to go emballage tilgængelig for de mange og ikke kun de få.

Markedet for salg af to go emballage med tryk har længe været forbeholdt de virksomheder der kan binde mange penge i emballagen og mulighed for planlægge langt ud i fremtiden – Det skyldtes at 95% af alt to go emballage blevet produceret i Kina, hvilket resulterede i minimumsoplag på 50.000 stk. og leveringstider på op mod 16 uger. 

Vi har valgt at kun samarbejde med producenter som er placerede i Europa. Det gør vi for at kunne levere hurtigere end du aner, og gøre to go emballage så billigt som muligt samt at du kan bestille nemt på vores online butik. Det hele vender tilbage til missionen om at vi dagligt arbejder for at gøre to go emballage med tryk mere tilgængeligt i hele Europa. Og det har vi gjort siden 2016. 

Vi er kun online, men vi går ikke på kompromis med servicen.

Selvom vi ikke har nogen fysiske sælgere, behøver du ikke gå ned på kvaliteten af servicen og den personlige vejledning. Vi sørger altid for at have den nyeste viden om to go emballage, design og branding samt de mest klima- og miljøvenlige produkter. Vi gør en dyd ud af at skabe en god oplevelse ligegyldigt om du ønsker din to go emballage leveret i Slovenien eller Norge.

Et internationalt team 

Selvom alle founders af Limepack er fra Jylland, så har vi medarbejdere fra alle de lande vi er tilstede i. Vores fantastiske hold af emballageeksperter står altid til din rådighed, om det er på mail eller telefon så svarer vi altid inden for 24 timer. 

Alle og en på holdet arbejder dagligt ud fra en vision om at blive Europas førende platform for køb og salg af to go emballage med eget tryk. Du kan nedenfor hilse på personerne bag vores hjemmeside og Limepack.

Teamet

Mads Enevoldsen

Mads Enevoldsen

Partner, Produktion

+45 30 69 21 89
mads@limepack.com
Asger Kristensen

Asger Kristensen

Partner, Tech

+45 20 94 90 74
asger@limepack.com
Salomé Dugué

Salomé Dugué

Country Manager, France

+45 52 22 7627
salome@limepack.com
Tabea Grösel

Tabea Grösel

Country Manager, Germany

+49 176 6016 8577
tabea@limepack.com

Elida Unneberg

Finance & Accounting

+45 45 92 98 42
elida@limepack.com
Steffen Andersen

Steffen Andersen

Partner, Marketing

+45 30 69 21 89
steffen@limepack.com
Rinor Kurtishevikj

Rinor Kurtishevikj

Marketing

rinor@limepack.com
Erik Kristensen

Erik Kristensen

Partner, Design

+45 26 25 64 69
erik@limepack.com

Certifikater

FSC Forest Stewardship Council
EU Food contact Safety
Made in Europe
PS Packaging Safety
100% Plant-based Product Options
We Support Environmentally Friendly Packaging

Kontakt

Limepack ApS
Esromgade 15, rum 3004
2200 København N., Danmark

+45 30 69 21 89
mail@limepack.dk

Ust-ID: DK37641405