Skriv for at søge

Limepack er en ung dansk virksomhed, som specialiserer sig i skræddersyede printløsninger til emballageartikler. Vores højeste prioritet er at tilbyde det bedste produkt på markedet. Derfor samarbejder vi udelukkende med de bedste europæiske emballageproducenter for at sikre uovertrufne priser, lave minimumsantal og hurtige leveringer. Kvaliteten er altid i højsædet, både hvad angår vores krav til to-go emballage såvel som til vores egne processer. Vi arbejder løbende for at gøre papkrus og øvrige emballageartikler med print tilgængelig for de mange, frem for for de få. Derfor har vi gjort det let at bestille, billigt at købe og hurtigt at få leveret dine emballageartikler med tryk.

Alle vores produkter bliver designet og fremstillet i henhold til gældende EU-lovgivning for opbevaring af fødevarer.

Teamet

Mads Enevoldsen

Partner, Produktion

+45 30 69 21 89
mads@limepack.com

Asger Kristensen

Partner, Tech

+45 20 94 90 74
asger@limepack.com

Salomé Dugué

Country Manager, France

+45 52 22 7627
salome@limepack.com

Tabea Grösel

Country Manager, Germany

+49 176 6016 8577
tabea@limepack.com

Elida Unneberg

Finance / Accounting

+45 45 92 98 42
elida@limepack.com

Steffen Andersen

Partner, Marketing

+45 30 69 21 89
steffen@limepack.com

Erik Kristensen

Partner, Design

+45 26 25 64 69
erik@limepack.com

Certifikater

FSC Forest Stewardship Council
EU Food contact Safety
Made in Europe
PS Packaging Safety
100% Plant-based Product Options
We Support Environmentally Friendly Packaging

Kontakt

Limepack ApS
Esromgade 15, 2. sal
2200 København N., Danmark

+45 30 69 21 89
mail@limepack.dk

Ust-ID: DK37641405